Anadolu Efes deplasmanda zoru başardı

Anadolu Efes Beşiktaş Sompo Sigorta’yı deplasmanda 80 – 68 mağlup etmeyi başardı ve 2’de 2 yaparak ligde üçüncülüğe yükseldi.


Basketbol Süper Liginde oynanan 2. hafta mücadelesinde Anadolu Efes Beşiktaş Sompo Sigorta’yı deplasmanda 80 – 68 mağlup etmeyi başardı ve 2’de 2 yaparak ligde üçüncülüğe yükseldi.

Hafta içinde Türk Hava Yolları Avrupa Liginde mücadele eden Anadolu Efes, yorgunluğa rağmen deplasmanda Beşiktaş Sompo Sigortayı devirdi ve kayıpsız bir şekilde haftayı tamamladı. Beşiktaş maça hızlı başlayarak bir anda skoru 7-0’a getirse de Anadolu Efes maçın başından itibaren disiplinli bir şekilde oynayarak oyundan kopmadı. İlk çeyrek Beşiktaş lehine 24 – 17 tamamlandı. İkinci çeyrekte ise Anadolu Efes çizginin dışından bulduğu üçlüklerle sayı farkını giderek eritti. Maçın başından itibaren oyunu geride götüren Anadolu Efes, maçın ilk yarısı bitmesine saniyeler kala öne geçse de hemen peşinden Beşiktaş’ın sayısına engel olamayarak soyunma odasına 43 – 41 geride gitti.

İkinci yarıya daha arzulu başlayan Anadolu Efes Beşiktaş’ın sayı yapmasına uzun bir süre izin vermedi ve bu esnada 10-0’lık bir seri yakalamayı başardı. Sonrasında Beşiktaş bir süre etkili olarak farkı kapatsa da Anadolu Efes üçüncü çeyrekten 60 – 54’lük skorla ayrıldı. Son çeyrekte ise işin rengi iyice değişti ve Beşiktaş Sompo Sigorta adeta sahadan silindi.

DEPLASMANDA ZORU BAŞARDI

Anadolu Efen son çeyrekte yaptığı savunmayla göz doldurdu ve Beşiktaş’a top bırakmadı. Son çeyrekte 20 sayı üreten ve rakibine yalnızca 14 sayı üretmesine izin veren Anadolu Efes deplasmanda zoru başardı ve sahadan galibiyetle ayrıldı. Beşiktaş Akatlar Spor ve Kültür Merkezinde oynanan maça Beşiktaş’ın başarılı futbol takımı oyuncularından Necip Uysal ve Kanadalı yıldız Atiba Hutchinson’ın da takip ettiği görüldü.

Beşiktaş Sompo Sigorta bu maçtan yenilgiyle ayrılarak ligde Galatasaray’ın hemen altında 9. sıraya geriledi. Maçta tam 22 sayıyla oynayan Beşiktaş Sompo Sigorta takımından McKissic’in gayretleri yeterli olmadı. Anadolu Efes takımından ise Micic, Buğrahan Tuncer, Singleton, Simon ve Peters iki haneli sayılara ulaşan isimler oldu. Basketbol Süper Liginde takımlar 3. hafta maçlarını 12 – 13 Ekim tarihlerinde oynayacaklar.

YAZAR: Mehmet ÖZGÜR

Bulgaristan Sofya Üniversitesinden mezun olan Özgür Mehmet, 32 yaşında ve evlidir. Tahmin Haber sitesinde gündem haberlerinden sorumludur.

Ayrıca Kontrol Et

Anadolu Efes, Galatasaray ‘ı mağlup etti

Anadolu Efes, koç Ergin Ataman 'ın eski takımı Galatasaray Doğa Sigorta ile Sinan Erdem Spor Salonu 'nda karşılaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir