Galatasaray başkanı TFF’yi topa tuttu

Galatasaray’ın son haftalarda ligde ve Avrupa kupalarında galibiyete ulaşamaması üzerine bir açıklama yapan Galatasaray Başkanı, yaşanılan bu durumların olağan olduğunu söyledi.


Galatasaray’ın son haftalarda ligde ve Avrupa kupalarında galibiyete ulaşamaması üzerine bir açıklama yapan Galatasaray Başkanı, yaşanılan bu durumların olağan olduğunu söyledi.

Galatasaray’ın bir günde bu günlere gelmediğini, zamanında 14 yıl üst üste şampiyonluk yaşayamadığını ve bu günlerde Galatasaray camiasının birbirine kenetlenmesi gerektiğini söyleyen Başkan Cengiz, Türkiye Futbol Federasyonuna yönelik bir takım eleştirilerde de bulundu.

Türk futbolunun marka değerini yükseltmek adına TFF’nin üzerine düşenleri yapmadığını söyleyen Mustafa Cengiz, Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerinin yalnızca maç seyrettiğini, Türk futbolunun marka değerini yükseltmek için herhangi bir çaba göstermediğini ve gerekli müdahaleleri gerekli zamanlarda yapamadığını söyledi. Galatasaray’ın dün Gençlerbirliği ile oynadığı karşılaşmada deplasman tribününden maçı takip eden taraftarlarının stada giriş esnasında yaşadıkları sıkıntılara da değinen Cengiz, 7 stat kapısının yalnızca 2 tanesinin açıldığını ve taraftarlarına eziyet edildiğini söyledi.

VAR HAKEMLERİNE SİTEM ETTİ

Geçtiğimiz yıl ilk defa kullanılmaya başlayan VAR sistemini de eleştiren Mustafa Cengiz, Türk hakemlerinin VAR konusunda gerektiği ciddiyeti göstermediğini ve hataların önüne geçemediklerini söyledi. VAR’a başvuran hakemlerin sanki sicillerinin bozulacağı şeklinde algılar yaratılarak hakemlerin özgür iradelerinin engellendiğini vurgulayan Cengiz, bu konuda sadece Galatasaray’ın mağduriyet yaşamadığını, tüm takımların olumsuz etkilendiklerini söyledi ve Türkiye Futbol Federasyonunun bu konuda hakemleri daha fazla inisiyatif almaları için gerekli tebdirleri almamakla suçladı.

YAZAR: Semih SULUN

Yünanistan University Of Patras Üniversitesinde İşletme mezunu olan Semih Sülün, evli ve 4 çocuk babasıdır. Bir çok spor sitesinde yazarlık yapan Sülün, Tahmin Haber sitesinde Espor kategorisinden sorumlu yazardır.

Ayrıca Kontrol Et

Phillip Cocu, Ferdi Kadıoğlu ‘nu istiyor

Bir dönem Fenerbahçe 'de teknik direktörlük görevi yapan Phillip Cocu 'dan transfer açıklaması geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir