Euro 2020 kura çekimi bugün

A Milli futbol takımının EURO 2020 finallerinde karşılaşacağı rakipleri, bugün Romanya ‘nın başkenti Bükreş ‘te düzenlenecek kura çekimi sonucunda belli olacak.


A Milli futbol takımının 2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) finallerinde karşılaşacağı rakipleri, bugün Romanya ‘nın başkenti Bükreş ‘te düzenlenecek kura çekimi sonucunda belli olacak Kura çekimi TSİ 20.00 ‘de gerçekleştirilecek.

A Milli futbol takımımızın 2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) finallerinde karşı karşıya geleceği rakipleri, bugün Romanya ‘nın başkenti Bükreş ‘teki kura çekiminde belli olacak.

KURA ÇEKİMİ SAAT 20 : 00 ‘DE

Bükreş ROMEXPO ‘da TSİ 20.00 ‘de gerçekleştirilecek kura çekiminde ülkemizi; Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir ile birlikte TFF 1 ‘inci Başkan Vekili ve aynı zamanda UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, yönetim ve icra kurulu üyesi Hamit Altıntop, başkan vekili Yılmaz Büyükaydın, yönetim kurulu üyeleri Alkın Kalkavan ve Selim Soydan, genel sekreter Kadir Kardaş ve A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş temsil edecekler.

Bu yıl düzenlenecek kura çekiminin formatı da farklı olacak. EURO 2020 kurasında toplam 24 takım 6 ‘şarlı olarak 4 torbada yer alacaklar. A Milli Takımımız, kura çekimine ise 3 ‘üncü torbadan katılacak. Milli takım, kura prosedürüne göre 4 ‘erli 6 grubun yapılacağı kura çekiminde B Grubu ‘nda bulunmayacak. Böylece Milli Takım, 3 ‘üncü torbada kendisi ile aynı torbada yer alan Portekiz, Avusturya, Danimarka, Çekya ve İsveç ‘in yanı sıra UEFA 2020 finallerinde B Grubu ‘nda yer alacağı kesin olan Belçika, Rusya, Danimarka ve 4 ‘üncü torbadan bu gruba dahil olacak Finlandiya veya Galler ‘den de birisi ile eşleşemeyecek.

YAZAR: Serdar IRMAK

Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunu olan Serdar Irmak, Tahmin Haber sitesinde Futbol ve Gündem haberlerinden sorumludur. Bekar ve 25 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Mandzukic, El-Duhail ‘e transfer oldu

Katar 'ın El-Duhail takımı, İtalya 'nın Juventus takımından Hırvat futbolcu Mario Mandzukic 'i kadrosuna kattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir