Fenerbahçe zorlu deplasman öncesi son hazırlıkları tamamladı


Baktığımız zaman sol bek, Hasan Ali’nin yokluğunda Ozan ve Dirar’a emanet edildi. Bu bölgede Ozan zaman zaman iyi oynasada, kendi mevkisi olmadığı için sıkıntı yaşadığı aşikar. Hasan Ali’nin New York’ta tedavisi sonrası iyi haberler geldi. Tedavisi başarılı geçen emektar sol bekin, hafta içi takımla çalışmalara başlaması bekleniyor. Maç eksiği dışında Bir problemi kalmayan Hasan Ali Kaldırım, belki 90 dakika sahada olamayacaktır ancak, son 20 dakika denemek isteyecektir Ersun hoca.

Hasan Ali’nin takıma katılmasıyla Ozan’ın esas mevkisinde oynaması bekleniyor. Fakat orta sahada Emre ve Gustavo’nun iyi performans göstermesi, Ozan’ı geri planda bırakabilir. Bu aşamada en iyi performansı gösteren formayı kapacaktır.

EMRE DURUNCA, TAKIM DURUYOR!

Son maçta gördük ki, Fenerbahçe ileride çoğalmada problem yaşıyor. Aslında bu problem sezon başından beri var sadece Emre ve Kruse bireysel yetenekleriyle bunu pek hissettirmedi. Emre’nin son maçta çok fazla varlık gösterememesi ileride çoğalma sorunun gözümüze soktu. Şüphesiz, gününde olan bir Emre, her takıma maç kazandırabilir. Eğer Denizlispor maçında, tecrübeli oyuncu orta sahayı eline alırsa, Fenerbahçe’nin 2 veya 3 farklı skorla oyunu kazanacağını düşünüyorum.

Ersun hocanın Tolga Ciğerci konusundaki ısrarını anlamak çok güç. Ayrıca Jailson’un Defans hattındaki tecrübesizliği sık sık kendini hissettiriyor. Adil Rami ve Serdar Aziz’e neden şans tanımadığı merak konusu. Elinde bolca defans oyuncusu olan bir teknik adam, neden ısrarla devşirme bir defans üretmeye çalışıyor anlamlandıramıyorum. Bu noktada belkide istikrar beklediğini düşünüyorum. Zira Serdar, Sadık ve Rami çok istikrarlı oyuncular değil gibiler. Jailson ise her maç üzerine koyarak ilerleyen bir futbolcu. Brezilya disiplinine sahip, futbola aç bir adam. Fakat oynatmayacaksan Rami’yi neden aldın diye de sorarlar haliyle!

Fenerbahçe’nin Denizlispor deplasmanından 3 puanla döneceğini düşünüyorum. Kruse ve Muriqi’nin yıpratıcı gücü, Fenerbahçe’yi Konya maçı öncesi güçlendirecektir.

YAZAR: Mehmet ÖZGÜR

Bulgaristan Sofya Üniversitesinden mezun olan Özgür Mehmet, 32 yaşında ve evlidir. Tahmin Haber sitesinde gündem haberlerinden sorumludur.

Ayrıca Kontrol Et

Mandzukic, El-Duhail ‘e transfer oldu

Katar 'ın El-Duhail takımı, İtalya 'nın Juventus takımından Hırvat futbolcu Mario Mandzukic 'i kadrosuna kattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir