Kayserispor, Allah’ın izniyle tarih yazacak

Bülent Uygun, hedefi şampiyonluk olan rakipleri Fenerbahçe’yi mağlup etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.


Lig’in 10’uncu haftasında misafir ettiği İstanbul temsilcisi Fenerbahçe takımını 1-0 ‘lık skorla mağlup eden İstikbal Mobilya Kayserispor’un yeni teknik direktörü Bülent Uygun, hedefi şampiyonluk olan rakipleri Fenerbahçe’yi mağlup etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Maçın hemen ardından düzenlenen basın toplantısında bir takım açıklamalarda bulunan İstikbal Mobilya Kayserispor’un yeni teknik direktörü Bülent Uygun, takımlarının sezonun başından bu yana yaşadığı kaosun sonucunda istemedikleri yerlere geldiğini ifade etti.

Takımın başına geldikten çok kısa bir süre sonra birlik ve beraberlik içerisinde el ele verdiklerini söyleyen İstikbal Mobilya Kayserispor’un yeni teknik direktörü Bülent Uygun, “İlk önce yönetimimiz ve taraftarımızın verdiği destekle, aslan yürekli futbolcu kardeşlerimizin yeniden ayağa kalkmasıyla beraber bugün potansiyel anlamında, amacı liderlik ve bununla birlikte şampiyonluk olan rakibimiz Fenerbahçe’ yi mağlup etmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Bu yüzden futbolcu kardeşlerimizi tebrik ediyor, alınlarından öpüyorum” diye konuştu.

Oynana maçta özellikle ikinci bölgede oyunu daraltarak, daha sonra ise üçüncü bölgeye çeşitli aksiyonlarla girerek sonuca gitmeyi hedeflediklerini belirten Bülent Uygun, şunları ifade etti:

“KAYSERİSPOR ALLAH’IN İZNİYLE TARİH YAZACAK”

“Takımımız içinde mental ve psikolojik bazı problemler yaşanmaktaydı ve dolayısıyla geride kalan üç gün süresince bu problemleri çözmeye çalıştık. Bunun sonucunda da belirli bir yol katettik. erilen Milli maç arasına kadar oynanacak maçlar için futbolcu kardeşlerimden 4 puan kazanmalarına yönelik bazı telkinde bulunmuştum. Oynayacağımız diğer bir maç olan çok zor bir deplasman da olsa Gençlerbirliği maçında da kazanmayı çok istiyoruz. Ben bu takımın başına Kayserispor’a baktığımızda bu sezonun başından beri kazandığı bir galibiyeti yoktu ancak benim kaderimde hep son sıralada yer alan takımların başına gelmek gibi bir nasibim var. Dolayısıyla gerek Sivas’taki gerek Gaziantep’teki, Eskişehir’deki gerekse Katar’daki yaşadığım 5 yıllık süre zarfında buna benzer durumdaki gelişlerle bu başarıyı takım içerisindeki yönetimsel ve aynı zamanda futbolcu kardeşlerimizin desteği ile ybaşardık. Bugünden itibaren de Kayserispor artık bunu yapmaya devam edecek. Allah’ın izniyle kendi adına bir tarih yazacak. Kümede kalarak, herkesin düştü dediği Kayserispor düşmeyerek bu şerefli görevi yerine getirmiş olacak.”

YAZAR: Mehmet ÖZGÜR

Bulgaristan Sofya Üniversitesinden mezun olan Özgür Mehmet, 32 yaşında ve evlidir. Tahmin Haber sitesinde gündem haberlerinden sorumludur.

Ayrıca Kontrol Et

Mandzukic, El-Duhail ‘e transfer oldu

Katar 'ın El-Duhail takımı, İtalya 'nın Juventus takımından Hırvat futbolcu Mario Mandzukic 'i kadrosuna kattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir