TFF’den Tuzlaspor açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Tuzlaspor – Galatasaray karşılaşması sonrasında yaşanan olaylarla ilgili yapılan spekülasyonlara cevap verdi.


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Tuzlaspor – Galatasaray karşılaşması sonrasında yaşanan olaylarla ilgili yapılan spekülasyonlara cevap verdi.

Tuzlaspor Kulübü ‘nün ve mensuplarının savunma süresinin hala sürdüğü belirtilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu ‘nun kararını açıklanmasıyla birlikte özellikle de sosyal medyada, dosya hala görüşülmemesine rağmen Tuzlaspor A.Ş. kulübüne ve mensuplarına herhangi bir ceza verilmediğine dair bir takım yanlış değerlendirmeler yapılmıştır. Ziraat Türkiye Kupası ‘nda 17 Aralık 2019 tarihinde oynanan Tuzlaspor A.Ş. – Galatasaray A.Ş. maçında yaşanan disiplin ihlalleri sebebiyle PFDK ‘ya sevk edilen Galatasaray A.Ş. Kulübü ve mensupları ile ilgili, Galatasaray A.Ş. tarafından PFDK ‘ya verilen tedbirlerin kaldırılması için olağanüstü toplantı talebinde bulunulmuştur ve sevk olunan kişilerin de savunmaları sunulmuştur.”

“PFDK ‘YA SEVK EDİLEN TUZLASPOR A.Ş. KULÜBÜ MENSUPLARININ SAVUNMA SÜRESİ DEVAM EDİYOR”

TFF ‘nin yaptığı açıklama şu şekilde devam etti; “Bu yüzden PFDK, ilgili kişiler hakkında 20 Aralık 2019 tarihinde toplantı yaparak kararlarını kamuoyuna duyurdu. Aynı olaylar sebebiyle de PFDK ‘ya sevk edilen Tuzlaspor A.Ş. Kulübü ve kulüp mensuplarının savunma süresi ise hala devam etmekte olup, soruşturmanın tamamlanmasının ardından savunması beklenen ilgili kişiler hakkındaki kararlar da kamuoyuna açıklanacaktır. Henüz savunmasını PFDK ‘ya iletmemiş Tuzlaspor A.Ş. ‘nin, TFF 2 ‘nci Lig Kırmızı Grup ‘ta devre arası tatili olması sebebiyle bu hafta sonu maçı da bulunmamakta. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla duyurulur.”

YAZAR: Evren ÖZGÜNER

İzmir Üniversitesi Radyo ve Televizyonculuk bölümü mezunu olan Evren Özgüner Tahmin Haber sitesinde Gündem kategorisi yazarıdır.

Ayrıca Kontrol Et

Mandzukic, El-Duhail ‘e transfer oldu

Katar 'ın El-Duhail takımı, İtalya 'nın Juventus takımından Hırvat futbolcu Mario Mandzukic 'i kadrosuna kattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir