Dursun Özbek ‘ten Galatasaray ‘a haciz

Dursun Özbek ’in başlattığı haciz işlemi nedeniyle G.Saray ve Bankalar Birliği arasında yapılan borç yapılandırma görüşmeleri durdu.


Dursun Özbek ’in başlattığı haciz işlemi nedeniyle G.Saray ve Bankalar Birliği arasında yapılan borç yapılandırma görüşmeleri durdu. Bankalar Konsorsiyumu’na gönderilen yazıda, “Paramız ödenmezse kulübün varlıklarının satışından başka yol kalmıyor” denildi.

Galatasaray, Emlak Konut GYO ile beraber yaptıkları anlaşma ile Florya Metin Oktay Tesisleri arazisini toplam 157 milyon TL ’ye kulübe kazandırmanın mutluluğunu yaşadı. Fakat Galatasaray Yönetim Kurulu’nun sevinci çok kısa sürdü. Sarı kırmızılı takımdan 20 milyon Euro alacağı olan eski başkan Dursun Özbek, 6 Aralık 2019 tarihinde kulübün sahip olduğu taşınır ve taşınmaz bütün mal varlıklarına haciz koydurdu.

BU DURUM BANKALAR KONSORSİYUM ‘UNA BİLDİRİLDİ

Özbek, başlattığı bu girişim, Galatasaray yöneticileriyle borç yapılandırma hakkında görüşmeler yapmakta olan Bankalar Konsorsiyumu ’na bir yazı ile birlikte bildirdi.

YAZAR: Mert Güntok

1990 yılında Ankara’da doğdu. 2010 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nden “Yılın Spor Köşe Yazısı Övgü Ödülü”ne layık görüldü. Tahmin Haber sitesinde voleybol haberlerinden sorumludur.

Ayrıca Kontrol Et

Galatasaray ‘da kayyum için başvuru yapıldı

Hasan Ahmet Özdoğan ve Barış Cenk Akkaya, Galatasaray kulübüne kayyum atanması için İstanbul 7 'nci Sulh Hukuk Mahkemesi 'ne başvuruda bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir