Galatasaray ‘da kayyum için başvuru yapıldı

Hasan Ahmet Özdoğan ve Barış Cenk Akkaya, Galatasaray kulübüne kayyum atanması için İstanbul 7 ‘nci Sulh Hukuk Mahkemesi ‘ne başvuruda bulundular.


Galatasaray ‘ın eski başkan adaylarından olan Hasan Ahmet Özdoğan ve Barış Cenk Akkaya, Galatasaray kulübüne kayyum atanması için İstanbul 7 ‘nci Sulh Hukuk Mahkemesi ‘ne başvuruda bulundular.

GALATASARAY ‘DA SEÇİME GİDİLMESİ İÇİN BİR KİŞİ KAYYUM OLARAK YETKİLENDİRİLECEK

Açılan davanın gerekçesi ise genel kurulun toplanıp Galatasaray Kulübü ‘ne kayyum atanması gerektiği için yapıldığı yönünde bilgi alındı. Bu konuda hukuki bir dayanak olarak medeni hukukun 75 ‘inci maddesine dayanılarak yapılan başvuruda talep edilen ise mahkemeden seçimli genel kurul isteğiyle toplantının gerçekleştirilmesi yönünde bir talepte bulunuldu. Eğer yapılan başvuru kabul edilirse Galatasaray Kulübü ‘nü seçime götürmesi için bir kişi kayyum olarak yetkilendirilecek ve seçime gidilebilecek.

YAZAR: Mehmet TURGUT

Eskişehir Üniversitesi Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası bölümünden mezun olan Mehmet Durgut, 37 yaşında evli ve 1 kız çocuğu babasıdır. Tahmin Haber sitesinde futbol haberleri sorumlusudur.

Ayrıca Kontrol Et

Dursun Özbek ‘ten Galatasaray ‘a haciz

Dursun Özbek ’in başlattığı haciz işlemi nedeniyle G.Saray ve Bankalar Birliği arasında yapılan borç yapılandırma görüşmeleri durdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir