“Kadro dışı kararını bir an önce almalıyız”

İM Kayserispor, Süper Lig ‘in 12. hafta mücadelesinde kendi sahasında DG Sivasspor ‘a 4-1 ‘lik skorla mağlup oldu.


İM Kayserispor, Süper Lig ‘in 12. hafta mücadelesinde kendi sahasında DG Sivasspor ‘a 4-1 ‘lik skorla mağlup oldu. Maç sonrasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Kayserispor ‘un Teknik Direktörü Bülent Uygun yaptığı açıklama, “Kendi sahanızda eğer mağlup oluyorsanız artık bir takım radikal kararların alınması gerekiyor. Ben buraya gelmeden önce takımın hiç galibiyeti yoktu. Takımda entrikaların yer aldığı bir ortam vardı. İşleri düzeltebilmek için elimizden ne geliyorsa bütün fedakarlığı yapmaya çalışıyoruz. Takımdaki bir kaç arkadaşlarımızın alacakları alabilmek için federasyona başvuruları bulunuyor”.

“KADRO DIŞI KARARLARI DA BİR AN ÖNCE ALINMALI”

“Yönetim kuruluna bir takım teklifler sunacağım. Bunun arasında kadro dışı da olacak. Üzerinizdeki bu şerefli formayı giymek ve bunu yanında mücadele etmek isteyenlerle yola devam etmeliyiz. Ben kariyerim boyunca sürekli zor durumdaki takımlarda görev aldım. Bu durumdan çıkararak başarılı olabilmek için inanmalısınız, inandığımız zaman başarılı olabiliriz. Sİvasspor ’u da tebrik ediyorum. 3 puanı hak ederek aldılar. Biz ise kadromuzda 7 sakat oyuncu ve bir takım inanmayan futbolcularla mücadele ettik. Artık şapkayı önümüze koyup, ne gerekiyorsa gereğini yapacağız. Ayrıca kadro dışı kararlarını da derhal almamız gerekiyor. Bazı futbolcular bir takım şeyleri anlamıyor. Bu kadar da ruhsuzluk olmaz. Ben 50 yaşında olmama rağmen bazı arkadaşlarımızdan daha fazla ruhumu ortaya koyarım. Sahada bugün kabul edemeyeceğim bir mücadele sergilendi. Ben hayatımda daha önce böyle bir şey görmedim” dedi.

YAZAR: Mert Güntok

1990 yılında Ankara’da doğdu. 2010 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nden “Yılın Spor Köşe Yazısı Övgü Ödülü”ne layık görüldü. Tahmin Haber sitesinde voleybol haberlerinden sorumludur.

Ayrıca Kontrol Et

Göztepe deplasmanda Ankaragünü ‘nü mağlup etti

Süper Lig 'de 14. hafta mücadelesinde Göztepe, deplasmanda karşılaştığı Ankaragücü 'nü 3-1 mağlup etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir