Rusya turnuvalardan men edildi

Dünya Anti Doping Komitesi (WADA), aldığı kararla Rusya ‘yı 4 yıl boyunca turnuvalardan men ettiğini duyurdu.


Dünya Anti Doping Komitesi (WADA), aldığı kararla Rusya ‘yı 4 yıl boyunca turnuvalardan men ettiğini duyurdu. Rusya böylelikle 2020 Tokyo Olimpiyatları ve de 2022 Dünya Kupası ‘nda yer alamayacak.

Dünya Anti Doping Komitesi (WADA) tarafından İsviçre ‘nin Lozan kentinde yapılan toplantı sonrasında aldığı kararla Rusya ‘yı 4 yıl uluslararası spor organizasyonlarından men ettiği açıkladı. Tokyo 2020 ‘de ise dopinge karışmayan Rus sporcular tarafsız bir bayrak eşliğinde bireysel olarak turnuvaya katılabilecekler.

2022 DÜNYA KUPASI ‘NA KATILAMAYACAK

Rusya, 2022 yılında Katar ‘da düzenlenecek olan 2022 Dünya Kupası ‘na katılabilmesi için ise FIFA ‘nın izin vermesini bekleyecek. Fakat 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası ‘na ise katılması konusunda bir engel bulunmuyor.

YAZAR: Mehmet TURGUT

Eskişehir Üniversitesi Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası bölümünden mezun olan Mehmet Durgut, 37 yaşında evli ve 1 kız çocuğu babasıdır. Tahmin Haber sitesinde futbol haberleri sorumlusudur.

Ayrıca Kontrol Et

Galatasaray ‘da kayyum için başvuru yapıldı

Hasan Ahmet Özdoğan ve Barış Cenk Akkaya, Galatasaray kulübüne kayyum atanması için İstanbul 7 'nci Sulh Hukuk Mahkemesi 'ne başvuruda bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir