Şampiyonluk oranları 7 haftanın sonunda güncelledi

Süper Ligde 7. haftanın sonuna gelindi ve ligde beklentiler de takım performanslarına göre değişiklik gösterdi. Özellikle Galatasaray ve Beşiktaş bu sene taraftarını oynadıkları futbolla tatmin etmezken, geçtiğimiz yıl tarihinin en kötü performansını yaşayan Fenerbahçe bu yıl lig şampiyonluğu için en büyük aday olarak göze çarpıyor.


Beklentilerin değişmesiyle birlikte iddia tarafından takımların şampiyonluklarına dair uzun vadeli tahminlerin oranları da değiştirildi. Fakat iddia tarafından yapılan değişiklikler herkesi şaşırttı. Çünkü performansı yüksek olarak görülen takımların oranları zaman zaman düşmesi gerektiği yerde yükseldi. Bunun da iddia tarafından insanları tahminde bulunmaya yöneltecek bir taktik olduğu konuşuluyor.

LİGİN FAVORİSİ HERŞEYE RAĞMEN GALATASARAY

Yeni iddaa oranlarına göre gösterdiği kötü performansa rağmen Fatih Terim’in yönetimindeki Galatasaray ligin şampiyonluğunda en büyük favori olarak ön plana çıkıyor. Galatasaray’ın sezon öncesinde şampiyonluk oranı 2.35 yeni oranı 2.45 olarak güncellenmiş. Fenerbahçe’nin ise oranı sezon başında 2.45 iken şu anda 2.80’e yükseltilmiş durumda. İlginç bir şekilde Beşiktaş’ın şampiyonluk oranının 5.75’ten 4.75’e düştüğü görülüyor. Şampiyon olma ihtimali daha kuvvetlenmiş gibi bir görüntü veren Beşiktaş takımının ligde şampiyonluğa en yakın 3. takım olduğu görülüyor. Dört büyüklerin sonuncusu olan Trabzonspor’un oranı ise 12’den 11’e indirilmiş.

ALANYASPOR’UN ORANI YÜKSELTİLDİ

Süper Ligde bu yıl oynadığı 7 karşılaşmanın 4’ünden galibiyet ve 2’sinden beraberlikle ayrılan lider Alanyaspor’un oranı ise yine tahminlerin aksine düşmek yerine yükseltildi. Sezon öncesinde Alanyaspor takımının şampiyonluğuna 45’lik oran verilirken yeni oran 50 olarak belirlendi.

Belirlenen yeni oranlardan en çok dikkat çekenlerden birisi Göztepe’nin 500’den 300’e düşürülmesi ve ligde şu anda 4. sırada bulunan İttifak Holding Konyaspor’un 300’den 150’ye çekilmesi olarak göze çarpıyor. Lig başlangıcında performanslarının bu kadar yüksek olması beklenmeyen bu takımlar başarılı performanslarının ardından iddaa tarafından oranları düşürülerek şampiyonluğa daha da yaklaştıklarının beklendiği görülüyor.

İddaa tarafından güncellenen şampiyonluk oranlarının bir daha ne zaman yeni bir güncellemeye tabi tutulacağı şu an için belirsiz. Bunun yanında yakın zamanda ligde gol ve asist krallığına ilişkin oranların da yeniden güncellenmesi bekleniyor.

YAZAR: Serdar IRMAK

Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunu olan Serdar Irmak, Tahmin Haber sitesinde Futbol ve Gündem haberlerinden sorumludur. Bekar ve 25 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Galatasaray ‘da kayyum için başvuru yapıldı

Hasan Ahmet Özdoğan ve Barış Cenk Akkaya, Galatasaray kulübüne kayyum atanması için İstanbul 7 'nci Sulh Hukuk Mahkemesi 'ne başvuruda bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir