Suudi Arabistan’daki VAR krizinin sebebi ortaya çıktı

Suudi Arabistan’da çalışmayan VAR sisteminin tartışmaları bitecek gibi durmuyor.


Suudi Arabistan’da 30 Ağustos 2019 tarihinde Suudi Arabistan Premier Liginde Al Nassr ile Al Fateh takımları arasında oynanan maçta VAR sistemi kapanmıştı. Bugün yapılan açıklamada yaşanan sorunun VAR hakemlerinden bir tanesinin VAR kablosunu yerinden çıkararak telefonunu bağlamasından ötürü kaynaklandığı belirtildi.

VAR TARTIŞMALARI BİTMİYOR

Oyun esnasında ana hakem VAR sistemine başvurmak istese de sistemin çalışmadığını o an için fark etti ve oyunu mecburen devam ettirdi. Maçın sonuna kadar VAR sisteminin çalışmadığı maçta Al Nassr takımı maçı 1-0 üstünlükle bitirmişti. Tüm dünyada yavaş yavaş alışılan ve kullanılmaya başlanan VAR sisteminin faydaları kadar yanlış kullanımlarda tartışmalara sebep olması da uzun süre yaşanmaya devam edecek gibi görünüyor.

YAZAR: Serdar IRMAK

Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunu olan Serdar Irmak, Tahmin Haber sitesinde Futbol ve Gündem haberlerinden sorumludur. Bekar ve 25 yaşındadır.

Ayrıca Kontrol Et

Galatasaray ‘da kayyum için başvuru yapıldı

Hasan Ahmet Özdoğan ve Barış Cenk Akkaya, Galatasaray kulübüne kayyum atanması için İstanbul 7 'nci Sulh Hukuk Mahkemesi 'ne başvuruda bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir