Türkiye Arnavutluk karşısında son dakikada güldü

Avrupa Şampiyonası H grubunda mücadele eden Milli Takım bu akşam sahasında Arnavutluk takımını konuk etti. Uzun bir süre gol sesinin çıkmadığı maçta sessizliği 90+1’inci dakikada Cenk Tosun bozdu ve 3 puanı kazandırdı.


Birkaç yılın üstüne ilk defa Kadıköy’de oynanan maçta taraftarın coşkusu dikkat çekti. Saat 21.45’de başlayan mücadelede Milli Takım topla oynama oranı ve diğer istatistiklerde maçı önde götürdü. Bir türlü gol yollarında etkili olamayan Milli Takım, maçın uzatma bölümünde Arnavutluk kalecisi ve defans oyuncusunun çarpışmasından faydalanan Cenk Tosun’un kafa golüyle maçtan 1-0 galip ayrıldı. Golden sonra tüm oyuncular stadı asker selamı ile selamlayarak Barış Pınarı Harekatındaki Mehmetçiğe selam yolladılar.

SARI KARTLAR YAĞMUR OLDU YAĞDI

Maçın başından itibaren kartlarını cömert bir şekilde gösteren Rumen Hakem Hategan, Arnavutlukta 5, Milli Takımımızda ise 3 isme sarı kartını gösterdi.

Arnavutluk maçından galip ayrılan Milliler grupta 18 puana yükseldi ve zirvedeki yerini korudular. Grubun bir başka önemli maçında ise Fransa İzlanda deplasmanında 1-0 galip geldi. Bu skorla Türkiye ve Fransa’nın puanları eşitlendi. Grubun son karşılaşmasında ise Moldova Andorra deplasmanından 1-0 yenilgiyle ayrıldı. Milli Takımın grubun zirvesini kesinleştirmesi için 14 Ekim Pazartesi günü Fransa deplasmanından puan ya da puanlarla dönmesi gerekiyor.

OYUNCULARIMIN HEPSİNİ ALINLARINDAN ÖPÜYORUM

Maçtan sonra açıklama yapan Şenol Güneş, takımının her bir oyuncusunun mücadelesinden memnun kaldığını ve hepsini alınlarından öptüğünü söyledi. Kendi sahamızda oynamamıza rağmen maçı istediğimiz gibi baskılı oynayamadığımızı ve zorlandığımızı itiraf eden Şenol Güneş, oyuncuların her birinin ellerinden gelen çabayı gösterdiğinin altını çizdi. Basın mensuplarının bordo-mavi kravat giymesiyle ilgili sorduğu soruya ise tepki veren hoca, Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini ve futbol dahi konuşmak istemedikleri bir dönemde gereksiz polemiklere girilmemesi gerektiğini söyleyerek maçta giydiği takım elbisenin sponsorlar tarafından gönderildiğini söyledi.

Maçtan sonra açıklamalar yapan başta Emre Belözoğlu olmak üzere tüm oyuncular galibiyeti Barış Pınarı Harekatındaki Mehmetçiğe armağan ettiklerini belirttiler. Maç esnasında alınan 8 şehit haberi nedeniyle oyuncuların coşkulu tavır sergilemedikleri görüldü.

YAZAR: Mehmet ÖZGÜR

Bulgaristan Sofya Üniversitesinden mezun olan Özgür Mehmet, 32 yaşında ve evlidir. Tahmin Haber sitesinde gündem haberlerinden sorumludur.

Ayrıca Kontrol Et

Galatasaray ‘da kayyum için başvuru yapıldı

Hasan Ahmet Özdoğan ve Barış Cenk Akkaya, Galatasaray kulübüne kayyum atanması için İstanbul 7 'nci Sulh Hukuk Mahkemesi 'ne başvuruda bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir