UEFA, asker selamına ceza verdi

UEFA, asker selamı verdikleri için haklarında disiplin soruşturması açılan TFF ve milli futbolculara ilişkin kararların verildiğini açıkladı.


UEFA, yaptığı açıklamada, EURO 2020 Elemeleri ‘nde 11 Ekim 2018 tarihinde oynana Arnavutluk ve 14 Ekim 2019 tarihinde oynana Fransa maçlarında asker selamı verdikleri için haklarında disiplin soruşturması açılan TFF ve milli futbolculara ilişkin kararların verildiğini açıkladı.

ASKER SELAMI VERENLERE KINAMA CEZASI VERİLDİ

Yapılan soruşturmanın ardından asker selamının “politik içerikli, uygun olmayan bir davranış olarak görüldüğü” belirtildi ve bunun sporun doğasına aykırı olduğu gerekçesiyle bu maçlarda maçlarda asker selamı veren futbolcular olan Merih Demiral, Umut Meraş, Burak Yılmaz, Mert Günok, Zeki Çelik, Cenk Tosun, Mahmut Tekdemir, Uğurcan Çakır, Yusuf Yazıcı, Hakan Çalhanoğlu, Okay Yokuşlu, Ozan Tufan, Sinan Bolat, Emre Belözoğlu, Deniz Türüç ve İrfan Can Kahveci ‘ye kınama cezası verildiği açıklandı.

YAZAR: Mert Güntok

1990 yılında Ankara’da doğdu. 2010 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nden “Yılın Spor Köşe Yazısı Övgü Ödülü”ne layık görüldü. Tahmin Haber sitesinde voleybol haberlerinden sorumludur.

Ayrıca Kontrol Et

Dursun Özbek ‘ten Galatasaray ‘a haciz

Dursun Özbek ’in başlattığı haciz işlemi nedeniyle G.Saray ve Bankalar Birliği arasında yapılan borç yapılandırma görüşmeleri durdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir