Olimpiyat elemesinde rakipler belli oldu

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları elemelerinde mücadele edeceği rakipleri belli oldu!


A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın CEV Avrupa Kıtası 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’ndaki rakipleri belli oldu! Hollanda’nın Apeldoorn şehrinde oynanacak olan elemelerde Avrupa ikincisi A Milli Kadın Voleybol Takımımız B Grubu’nda mücadele edecek.

TÜRKİYE B GRUBU’NDA YER ALIYOR

5-12 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek olan müsabakalarda ülkeler 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılım bileti almaya çalışacak. Türkiye; B Grubu’nda Almanya, Belçika ve Hırvatistan ile karşı karşıya gelecek. Ev sahibi Hollanda’nın da yer aldığı A Grubu ise ev sahibi ülke haricinde Polonya, Bulgaristan ve Azerbaycan’dan oluşuyor.

Olimpiyat elemelerinde gruplarını ilk iki sırada tamamlayan ülkeler yarı finale yükselerek gruplar arası çapraz eşleşme ile karşılaşacak. Elemelerde şampiyonluk yaşayan ülke ise 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na doğrudan katılım hakkı elde edecek.

YAZAR: Mert Güntok

1990 yılında Ankara’da doğdu. 2010 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nden “Yılın Spor Köşe Yazısı Övgü Ödülü”ne layık görüldü. Tahmin Haber sitesinde voleybol haberlerinden sorumludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir